Artykuł sponsorowany

Dystrybutory wody - koszty serwisu

Dystrybutory wody - koszty serwisu

Dystrybutory wody stały się popularnym wyborem dla wielu firm i domów w Polsce, oferując wygodny dostęp do czystej wody pitnej. Jednak, jak każde urządzenie, wymagają one regularnego serwisowania i konserwacji, co może generować dodatkowe koszty. W tym artykule przyjrzymy się bliżej kosztom związanym z serwisowaniem dystrybutorów wody oraz jak można je zoptymalizować.

Rodzaje dystrybutorów wody i ich serwisowanie

Dystrybutory wody można podzielić na trzy główne kategorie - butelkowe, bezbutelkowe i filtrujące. Dystrybutory butelkowe są najbardziej powszechne i polegają na wymianie dużych butelek z wodą. W przypadku tego rodzaju dystrybutorów serwis obejmuje przede wszystkim sprawdzanie stanu technicznego urządzenia, czyszczenie i dezynfekcję. Dystrybutory bezbutelkowe są podłączone bezpośrednio do sieci wodociągowej, a ich serwisowanie polega głównie na konserwacji filtrów oraz sprawdzeniu szczelności instalacji. Natomiast dystrybutory filtrujące mają wbudowany system oczyszczania wody, który również wymaga regularnej wymiany filtrów i konserwacji.

Koszty serwisowania dystrybutorów wody

Koszty serwisowania dystrybutorów wody mogą być różne w zależności od rodzaju urządzenia, częstotliwości serwisowania oraz firmy, która oferuje usługę. Przykładowo, serwisowanie dystrybutora butelkowego może kosztować od 100 do 200 złotych za wizytę, a wymiana butelki z wodą to dodatkowy wydatek rzędu 30 złotych za butelkę. W przypadku dystrybutorów bezbutelkowych i filtrujących koszty mogą być nieco wyższe, ze względu na konieczność wymiany filtrów oraz specjalistycznej wiedzy potrzebnej do ich serwisowania. Jeśli chodzi o dystrybutory wody, kujawsko pomorskie to rejon działania specjalistów takich jak Perfect Water.

Jak obniżyć koszty serwisowania dystrybutorów wody

Istnieje kilka sposobów na obniżenie kosztów związanych z serwisowaniem dystrybutorów wody. Po pierwsze, warto wybrać urządzenie renomowanej marki, które będzie mniej podatne na awarie i będzie wymagało mniej częstego serwisowania. Po drugie, można rozważyć podpisanie umowy serwisowej z jednym dostawcą, co może pozwolić na uzyskanie korzystniejszych cen za usługi. Warto również regularnie czyścić i dezynfekować dystrybutor samodzielnie, aby zapobiec powstawaniu osadów i bakterii, co może prowadzić do awarii urządzenia.