Artykuł sponsorowany

Materac termoplastyczny - jak dobrać do swoich potrzeb?

Materac termoplastyczny - jak dobrać do swoich potrzeb?

Materace termoplastyczne zdobywają coraz większą popularność na polskim rynku, dzięki swoim unikalnym właściwościom. Są one wykonane z materiału, który reaguje na ciepło ciała, dopasowując się do jego kształtu i zapewniając wyjątkowy komfort snu. Warto jednak wiedzieć, jak dokładnie wybrać ten rodzaj materaca, aby spełniał nasze oczekiwania i potrzeby. W tym artykule przedstawiamy cztery kluczowe aspekty, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze materaca termoplastycznego.

Właściwości materiału termoplastycznego

Materace termoplastyczne wykonane są z pianki viscoelastycznej, zwanej też pianką termoelastyczną lub "memory foam". Ten materiał został opracowany przez NASA w latach 60. XX wieku, aby poprawić komfort astronautów podczas lotów kosmicznych. Pianka viscoelastyczna charakteryzuje się zdolnością do zmiany swojej struktury pod wpływem ciepła i ciężaru ciała, co pozwala jej idealnie dopasować się do kształtu sylwetki. Dzięki temu materace termoplastyczne zapewniają doskonałe podparcie dla kręgosłupa i równomierne rozłożenie nacisku na powierzchni snu.

Twardość materaca

Wybierając materac termoplastyczny, warto zwrócić uwagę na jego twardość. Materace tego typu dostępne są w różnych stopniach twardości, od miękkich po twarde. Twardość materaca ma kluczowe znaczenie dla komfortu snu i zdrowia kręgosłupa. Osoby o niższej masie ciała zwykle preferują materace miększe, które lepiej dopasowują się do ich sylwetki. Natomiast osoby o wyższej masie ciała powinny wybrać materac twardszy, który zapewni im odpowiednie podparcie kręgosłupa. Warto również wziąć pod uwagę swoją pozycję podczas snu - osoby śpiące na boku mogą potrzebować materaca o większej elastyczności, aby zapewnić komfort dla barków i bioder.

Grubość materaca

Kolejnym aspektem, który należy uwzględnić przy wyborze materaca termoplastycznego, jest jego grubość. Grubość materaca wpływa na komfort snu oraz na jego trwałość. Materace termoplastyczne mają zwykle grubość od 15 do 25 cm. Im grubszy jest materac termoplastyczny, tym lepiej będzie izolować ciepło i tym dłużej zachowa swoje właściwości. Osoby o większej masie ciała powinny wybrać grubszy materac, aby zapewnić sobie odpowiednie podparcie. Warto również zwrócić uwagę na grubość warstwy pianki termoplastycznej - im jest ona większa, tym lepiej materac będzie dopasowywał się do kształtu ciała.