Artykuł sponsorowany

Z jakich atrakcji warto skorzystać w Chorwacji?

Z jakich atrakcji warto skorzystać w Chorwacji?

Chorwacja to kraj pełen niezwykłych atrakcji turystycznych, które zachwycą każdego podróżnika. Od malowniczych plaż, przez historyczne miasta, po imponujące parki narodowe – oto kilka propozycji, które warto wziąć pod uwagę planując swoją podróż do tego pięknego kraju.

Jakie parki narodowe warto odwiedzić w Chorwacji?

Chorwacja słynie z licznych parków narodowych, które oferują niezapomniane wrażenia dla miłośników przyrody. Wśród nich szczególnie warto wymienić Plitwickie Jeziora – kompleks 16 tarasowych jezior połączonych wodospadami, otoczony bujnym lasem pełnym dzikiej fauny i flory. Kolejnym godnym polecenia miejscem jest Park Narodowy Krka, gdzie można podziwiać imponujące wodospady oraz malownicze kaniony rzeki Krka. Dla tych, którzy pragną odkryć podwodny świat Chorwacji, doskonałym wyborem będzie Park Narodowy Kornati, obejmujący ponad 100 wysp i wysepek o wyjątkowej urodzie.

Chorwacja to nie tylko piękne krajobrazy, ale również bogata historia i kultura, które najlepiej poznać odwiedzając jej urokliwe miasta. Szczególnie atrakcyjne są wybrzeża Dalmacji i Istrii, gdzie można korzystać z czarterów jachtów i żaglówek. Czarter w Chorwacji to doskonała okazja, aby zwiedzić takie perły jak Dubrownik – miasto o niezwykłej architekturze, otoczone potężnymi murami obronnymi, czy Split z imponującym pałacem cesarza Dioklecjana. Warto również zatrzymać się w Zadarze, gdzie można posłuchać niezwykłego "Morskiego organu" oraz podziwiać zachód słońca przy "Pozdrowieniu Słońca" – instalacji artystycznej wykorzystującej energię słoneczną.

Jakie aktywności wodne warto wypróbować w Chorwacji?

Chorwacja to raj dla miłośników sportów wodnych, oferujący szeroką gamę atrakcji dla każdego. Począwszy od pływania i nurkowania w krystalicznie czystych wodach Adriatyku, po bardziej ekstremalne rozrywki takie jak windsurfing czy kitesurfing. Dla tych, którzy pragną spróbować swoich sił w żeglarstwie, Chorwacja oferuje liczne szkółki żeglarskie oraz możliwość wynajmu jachtów. Warto również spróbować raftingu na górskich rzekach, takich jak Cetina czy Zrmanja, które zapewnią niezapomniane emocje i piękne widoki.