Artykuł sponsorowany

Zabudowa tarasu - rodzaje

Zabudowa tarasu - rodzaje

Zabudowa tarasu jest coraz bardziej popularnym rozwiązaniem w Polsce, pozwalającym na wykorzystanie przestrzeni tarasowej przez cały rok. Dzięki temu możemy cieszyć się dodatkowym metrażem niezależnie od warunków pogodowych. Warto zatem zastanowić się nad tym, jakie rodzaje zabudowy tarasu są dostępne na rynku i jakie cechy je wyróżniają. 

Systemy przesuwne i składane

Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań w zakresie zabudowy tarasów są systemy przesuwne i składane. Pozwalają one na łatwe i szybkie otwarcie oraz zamknięcie przestrzeni tarasu, dzięki czemu można dostosować go do aktualnych potrzeb. Systemy przesuwne są często wybierane ze względu na ich estetykę oraz możliwość maksymalnego wykorzystania przestrzeni. W przypadku systemów składanych warto zwrócić uwagę na ich funkcjonalność – umożliwiają one bowiem całkowite otwarcie tarasu w ciepłe dni, a także jego częściowe zamknięcie w razie potrzeby. 

Zabudowa z użyciem szkła

Coraz większą popularnością cieszy się zabudowa tarasu z użyciem szkła. Tego rodzaju zabudowa pozwala na zachowanie maksymalnej ilości światła naturalnego, a jednocześnie daje ochronę przed wiatrem i deszczem. Szkło może być zastosowane zarówno w systemach przesuwnych, jak i stałych – w zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji. Ważne jest jednak, aby wybrać odpowiednie szkło – najlepiej hartowane lub laminowane, które zapewni bezpieczeństwo użytkowników oraz trwałość zabudowy. Jeśli chodzi o korzyści, jakie oferuje szklana zabudowa tarasów, Gdynia i okolice to rejon, w którym skorzystamy z usług specjalistów - np. MH Aluglass. 

Zabudowa stała

Innym rozwiązaniem jest zabudowa stała, która polega na wykonaniu stałych ścian i dachu nad tarasem. Tego typu zabudowa jest idealna dla osób, które chcą stworzyć dodatkowe pomieszczenie w swoim domu, np. jadalnię czy salon. Zabudowa stała daje pełną ochronę przed warunkami atmosferycznymi, a także pozwala na zastosowanie różnych rozwiązań izolacyjnych i ogrzewania, dzięki czemu taras może być wykorzystywany przez cały rok. Warto jednak pamiętać, że zabudowa stała wymaga uzyskania odpowiednich pozwoleń budowlanych oraz spełnienia wszelkich wymogów technicznych.